• PL
  • EN
  • DE
Producent opakowań tekturowych

Jakość

Nasi Odbiorcy często napotykają problem, jaka gramatura tektury będzie odpowiednia dla konkretnego pudła, tak aby spełniało ono swoją rolę wytrzymałościowo - ochronną.

Wychodząc na przeciw tym problemom chętnie służymy naszym Klientom radą w doborze odpowiedniego rodzaju surowca, jakiego należy użyć przy produkcji danego opakowania, tak, aby jego wytrzymałość (BCT) była optymalna, a koszty zakupu kartonu nie były niepotrzebnie windowane.

Do wyznaczania wytrzymałości opakowania koniecznie musimy znać parametr ECT tektury, czyli jej wytrzymałość na zgniatanie. Znając tę wielkość oraz obwód pudła i grubość tektury, możemy już wyliczyć BCT, posługując się następującym wzorem:


 

BCT=5.87*pierwiastek kwadratowy (obw*grub)*ECT

 

gdzie:

BCT - wytrzymałość pudła [kg]
obw - obwód pudła (2*długość + 2*szerokość) [m]
grub - grubość tektury falistej [mm]
ECT - wytrzymałość tektury [kN/m]

 

          Obliczona wytrzymałość opakowania, jest wytrzymałością graniczną. Należy pamiętać, że wynik obliczeń jest przybliżony. Wpływ na rzeczywistą wytrzymałość opakowania ma o wiele więcej czynników, takich jak: wilgotność powietrza, wilgotność zapakowanego towaru, czas transportu, piętrowanie palet, czas magazynowania, i wiele innych. Dlatego też przyjęto, że otrzymany wynik mnoży się przez współczynnik bezpieczeństwa 0,60. Wówczas mamy pewność, że tak dobrane pudło w sposób wystarczający zabezpieczy znajdujący się w nim towar.